porady prawne online

Znaki ostrzegawcze na szklanych drzwiach są wymagane

Porady Prawne Prawo budowlane
Czy w Polsce jest wymagane żeby powierzchnie przeszklone takie jak np: ściany czy drzwi szklane w budynkach użytku publicznego posiadały oznakowania ostrzegające, które zabezpieczają przed ewentualnym zderzeniem z nimi.

Kwestie techniczne i warunki jakim powinny odpowiadać budynki, reguluje Rozporządzenie z dnia 12 kwietnia 2002 roku Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Zgodnie z § 295 Rozporzadzenia, skrzydła drzwiowe, wykonane z przezroczystych tafli, powinny być wykonane z materiału zapewniającego bezpieczeństwo użytkowników w przypadku stłuczenia oraz oznakowane w sposób widoczny.
Ponadto w myśl § 304 Rozporządzenia, przeszklenie okien połaciowych, których krawędź jest usytuowana na wysokości ponad 3 m nad poziomem podłogi, świetlików oraz dachów w budynkach użyteczności publicznej i zakładów pracy, powinno być wykonane ze szkła lub innego materiału o podwyższonej wytrzymałości na uderzenie. Natomisat okładzina szklana ścian zewnętrznych budynku wysokiego i wysokościowego powinna być wykonana ze szkła o podwyższonej wytrzymałości na uderzenia, tłukącego się na drobne, nieostre odłamki.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments