Wypadek na wózku widłowym - kiedy należy się odszkodowanie?

Wypadek na wózku widłowym – kiedy należy się odszkodowanie?

Warto przeczytać

Czy wiesz, że to właśnie wypadki na wózkach widłowych są tymi, które następują najczęściej w miejscu pracy?

Jak już wspomnieliśmy, wypadki na wózkach widłowych są najczęściej występującymi wypadkami w pracy. Co więcej, praca na tego rodzaju urządzeniach wiąże się z ogromnym ryzykiem, sama obsługa sprzętu jest skomplikowana, a operator wózka widłowego musi posiadać w tym celu niezbędne uprawnienia. Jak potwierdza Kancelaria Kowalski z siedzibą w Częstochowie, właśnie te przesłanki są istotne, uwzględniając kwestie możliwości uzyskania odszkodowania za wypadek w miejscu pracy.

Kto otrzyma odszkodowanie za wypadek w pracy na wózku widłowym?

Wszystko zależy od znaczących czynników, które wchodzą w zakres wypadku. Czy poszkodowany był ubezpieczony? Czy jest zatrudniony na umowę o pracę, umowę zlecenie albo prowadzi własną działalność gospodarczą? Czy osoba, która brała udział w wypadku na wózku widłowym, doznała uszczerbku na zdrowiu, a jeśli tak, to w jakim stopniu?

To jeszcze nie wszystko, bo znaczenie mają również okoliczności wypadku w miejscu pracy. Wypadek w pracy adwokat Częstochowa potwierdza, że ten jest uznawany, jeśli doszło do niego w godzinach wykonywania zawodowych obowiązków. Ponadto liczy się to, czy operator miał uprawnienia do prowadzenia wózka widłowego i czy obsługa takiego sprzętu wchodziła w zakres realizowanych zadań zgodnie z podpisaną umową. Kolejne pytania, jakie nasuwają się w przypadku, w którym mamy do czynienia z wypadkiem w pracy na wózku widłowym, to te, które dotyczą stanu urządzenia. Czy wózek widłowy był sprawny, czy posiada aktualny przegląd i jest na bieżąco serwisowany? Co więcej, znaczenie mają również warunki zachowane w miejscu pracy, czy zostały zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa?

To jeszcze nie wszystko, ponieważ odszkodowania i zadośćuczynienia adwokat Częstochowa potwierdza, że nierzadko są możliwe jedynie wtedy, kiedy pracownik był w pełni poczytalny i nie wpływały na niego żadne środki odurzające lub alkohol. Kluczowe jest również to, czy pracodawca wydał zezwolenie na pracę na wózku widłowym.

 

Artykuł powstał na podstawie informacji merytorycznych użyczonych przez kancelariakowalski.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments