Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesu dużo spośród nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zachęcają do aktywności fizycznej. Nie przypominając już nawet o stałym spacerze na zdrowym powietrzu… Co więcej, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie wyłącznie do pamiętania o jakość fizyczną, a jeszcze do stanu swej skóry. Na szczęście wiosna jest idealnym czasem na to, aby wrócić do budowy i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, że zawierać inny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno z typu problemów skórnych, jak i całej kondycji organizmu oraz indywidualnych predyspozycji osoby korzystającej spośród usług gabinetu kosmetycznego. W takich okazjach warto także przekonywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wygrać z niewiele odmiennych zabiegów, gdyż ich podejmowanie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która da na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najciekawszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli zatem jedyny wybór i ewentualnie można je przygotować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest naprawdę ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, której w sezonie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale także bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy właśnie nie ma własnych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z bliskiego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najłatwiejszych sposobów w niniejszym poziomie uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zrobienia uzyskuje się innego rodzaju kwasy, które, w zależności od gatunku i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą stanowić słabsze czy wyższe stężenie. Peeling chemiczny powoduje nie ale na usunięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i kieruje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń przyjmuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją zakończyć nawet w sukcesu cery naczyniowej i delikatnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się doskonale jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie jedynie oczyszcza obszar poddawany kuracji, a również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta droga sprawdza się zarówno w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, jak zaś w terapiach, jakich zamiarem jest pełna poprawa stanu cery. Braki tego typu pozwolą na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która liczy na ogromnym zawarciu w skórę wybranego preparatu ze składnikami odżywczymi lub leczniczymi. Samą spośród jej ważnych wad jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do swego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z branże ciała, szczególnie narażonych na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To dzisiaj na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z problemem wysuszonej i zmęczonej role w okolicach dłoni, ciekawym lekarstwem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są wykorzystywane w ciągu wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego zakresu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments