2087
Szybka i skuteczna porada prawna online
Certyfikat Rzetelna Firma Gwarancja satysfaktcji
Certyfikat Nowoczesna Kancelaria Prawna

Prawo gospodarcze

 • Egzekucja z aktu notarialnego

  Mam problem z spłaceniem zaległości wobec jednej hurtowni. Miałem podpisaną z hurtownią umowę notarialną co do spłaty zadłużenia ale w obecnej sytuacji nie mogę się z niej wywiązać gdyż mam problem z pozyskaniem towaru do sprzedaży.

  więcej »
 • Udziałowiec spółki nie prowadzi działalności gospodarczej

  Czy bycie udziałowcem spółki z o.o. (bez pełnienia żadnej funkcji) jest równoznaczne z prowadzeniem działalności gospodarczej?

  więcej »
 • Działanie nieuczciwej konkurencji

  Jestem pracownikiem zatrudnionym na umowę o pracę, a jednocześnie prowadzę dodatkowo działalność gospodarczą. Czy firmy z którymi prowadzę interesy jako przedsiębiorca, i które są jednocześnie kontrahentami dla mojego pracodawcy (bezpośrednio jako pracownik firmy prowadzę rozmowy handlowe, zawieram umowy) mogą współpracować z moją firmą? Czy powinienem uzyskać zgodę lub zawiadomić mojego pracodawcę, że taką działalność prowadzę i uzyskać zgodę od niego?

  więcej »
 • Upadłość a prawo członka spółdzielni mieszkaniowej

  Jestem członkiem spółdzielni mieszkaniowej. Kupiłem mieszkanie w 1998 r. wpłacając za nie 100% ustalonej przez spółdzielnię wartości. Dwa lata temu zwróciłem się z wnioskiem o wyodrębnienie mojego mieszkania (ustanowienie KW). Z uwagi na zagmatwane sprawy podziału gruntów pod budynkami proces wyodrębniania trwa do dzisiaj. W 2006 roku, po ośmiu latach od zakupu mieszkania otrzymałem pismo ze spółdzielni, że muszę uzupełnić wkład budowlany o kwotę 30.000 zł. Napisałem odwołanie do Rady Nadzorczej, ponieważ w mojej umowie kupna mieszkania jest punkt, który mówi, że Spółdzielnia jest zobowiązana do ostatecznego rozliczenia wkładu budowlanego w ciągu trzech miesięcy po zakończeniu inwestycji (od zakończenia inwestycji minęło 8 lat). W ostatnim czasie dowiedziałem się, że Spółdzielni grozi upadłość ze względu na milionowe zadłużenia. Jakie zagrożenia prawne i finansowe wobec mojego mieszkania mogą wystąpić po ogłoszeniu upadłości przez spółdzielnię w odniesieniu do sytuacji, jaką przedstawiłem wyżej?

  więcej »
 • Zastaw rejestrowy - podstawowe informacje

  Chciałbym się dowiedzieć więcej na temat zastawu rejestrowego oraz sądowego postępowania rejestrowego?

  więcej »
« Poprzednia 1 … 10  |  11  |  12  |  13  |  14 Następna »
Copyright ® 2011-2019 SerwisPrawa.pl sp. z o.o.