Jak załatwić sprawy urzędowe w czasie COVID-19

Jak załatwić sprawy urzędowe w czasie COVID-19

Polecane i promocje Polecne i promocje

Epidemia koronawirusa wpłynęła na wiele sfer życia i znacznie utrudniła codzienne funkcjonowanie. Przez długi czas siedzieliśmy zamknięci w domach i musieliśmy się stosować do szeregu wyznaczonych obostrzeń. Mimo, że sytuacja się ustabilizowała, zagrożenie nadal istnieje i nie można go lekceważyć. Dlatego wiele spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu. Warto skorzystać z usług firmy Wizaserwis, która od lat pomaga załatwiać różne sprawy dotyczące podróży do innych krajów.

Jak załatwić sprawy urzędowych w czasach COVID-19?

Załatwianie wizy

W czasach epidemii koronawirusa petenci mogą mieć mniejsze lub większe problemy z otrzymaniem wiz, koniecznych w przypadku podróży do różnych, odległych krajów. Wiza do Algierii jest ważna przez 90 dni. Aby ją otrzymać koniecznie trzeba posiadać paszport, trzeba też wypełnić specjalny wniosek oraz przedstawić dokument potwierdzający pokrewieństwo, list delegacyjny lub inny dokument dotyczący celu podróży. Konieczne jest także okazanie polisy ubezpieczeniowej. Z uwagi na epidemie koronawirusa, firma umożliwia łatwiejsze załatwienie wymaganych formalności. Nie trzeba wychodzić z domu! Wymagane wnioski i potwierdzenia można załatwić zdalnie. Jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie, a także spora oszczędność czasu, ponieważ zwykle, aby załatwić jakaś sprawę, trzeba przynajmniej dwa razy odwiedzić konsulat, a także sąd i bank.

Firma Wizaserwis pozwala także na zdalnie załatwienie innych wiz np.: wizy do Rosji, wizy do Chin. Dopełniając niezbędnych formalności można ubiegać się o wizę turystyczną, biznesową, a także prywatną.

Zaświadczenie o niekaralności

Kolejnym dokumentem, który można załatwić zdalnie jest zaświadczenie o niekaralności, czyli potwierdzenie statusu danej osoby w Krajowym Rejestrze Karnym. Jest ono potrzebne np. kiedy ktoś chce otworzyć firmę transportową, chce uzyskać licencję taksówkarza, pozwolenie na broń, chce zająć się handlem paliwem, złotem, metalami szlachetnymi itd. Zaświadczenie o niekaralności muszą także posiadać osoby, które podejmują zawód nauczyciela, opiekuna na kolonii, księgowego, policjanta, urzędnika, agenta ubezpieczeniowego i urzędnika.

Wiele firm, zajmujących się innym zakresem działalności wymaga dołączenia tego dokumentu do CV. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i dopełnić wszelkich formalności bez wychodzenia z domu.

Apostille

Bardzo często trzeba zadbać o poświadczenie różnych dokumentów wydanych w Polsce, zanim będzie je można legalnie wykorzystywać za granicą. Firma Wizaseris umożliwia także uzyskanie apostille. Legalizacji zwykle podlegają takie dokumenty jak: akt stanu cywilnego. dyplomy, suplementy, akty notarialne, dokumenty sądowe, dokumenty handlowe, umowy, zaświadczenia o niekaralności oraz tłumaczenie przysięgłe.

Załatwianie wymaganych dokumentów jest dzisiaj bardzo łatwe i bezpieczne. W razie jakichkolwiek pytań czy problemów, można skontaktować się z przedstawicielami firmy, którzy z pewnością chętnie pomogą i wskażą jak załatwić daną sprawę.

Odpis KRS z Apostille

Ostatnią kwestią o jakiej warto wspomnieć jest odpis KRS. Można go załatwi bardzo szybko, wystarczy tylko podać numer KRS firmy. Tylko taki odpis pozwala na uzyskanie Apostille w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Taki dokument najczęściej jest pobierany przez osoby, które chcą sprawdzić czy ich partnerzy biznesowi są wiarygodni. Można tam znaleźć naprawdę wiele cennych informacji, które ułatwiają podjęcie wzajemnej współpracy.

Mówiąc o odpisie KRS, warto także zaznaczyć, że jest to co innego niż wyciąg KRS. Pełny odpis zawiera 6 działów, a wyciąg tylko jeden, jest to więc bardziej uboga kwestia. Odpis najczęściej wydaje się dla przedsiębiorstw, które chcą sprawdzić zadłużenie kontrahenta. Wymaga się go także w przypadku konieczności przeprowadzenia procesów sądowych.

Warto skorzystać ze strony Wizaserwis, aby szybko i bezpiecznie załatwić wszelkie formalności związane z wyjazdem za granicę. Z uwagi na epidemię koronawirusa nie trzeba chodzić po urzędach, wystarczy tylko kilka kliknięć.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments