Jak usunąć konto na Instagramie?

Jak usunąć konto na Instagramie?

Pomoce i instrukcje

Tajemnicą nie jest, że obecnie media społecznościowe zdominowały nasze życie. Tak naprawdę z dnia na dzień na najpopularniejszych portalach społecznościowych, a także tych, przeznaczonych do publikacji zdjęć i wideo jak np. Instagram stale przybywa nowych użytkowników. Nie jest tutaj mowa o kilkunastu czy kilkudziesięciu, ale nawet o kilkunastu tysiącach osób, które każdego dnia decydują się na rozpoczęcie przygody ze światem social mediów. Okazuje się, że można śmiało porównać je do studni bez dna. Dlaczego? Okazuje się, że przeciętny użytkownik dziennie na przeglądaniu tego typu social mediów poświęca nawet 5 godzin!

Wszystko to za sprawą tego, że social media potrafią na dobre uzależnić. Scrolowanie od góry do dołu wydaje się nie mieć końca, a najbardziej widoczne jest to podczas korzystania z Instagrama, kiedy to po zakończeniu scrolowania jednej strony, momentalnie druga staje się jej przedłużeniem. Wszystko wpływa na to, że większość naszego czasu, zamiast poświęcić go bliskim czy przyjaciołom, spędzamy na przeglądaniu kolejnych postów zamieszczanych w social media, przez osoby, które z każdego nowego obserwatora czerpią gigantyczne zyski. Jeśli i wy, chcecie zafundować sobie przerwę od tego wciągającego świata wirtualnej rzeczywistości, to z pewnością zainteresujecie się tym, jak usunąć konto na Instagramie.

Czym jest Instagram i dlaczego tak skutecznie wciąga?

Z pewnością każdy z nas słyszał nazwę Instagram i choć raz w życiu samodzielne wypróbował tą aplikację. Okazuje się, że jest to aplikacja należąca do zacnego grona social mediów, wypuszczonych przez Meta (dawniej Facebook). Służy ona przede wszystkim do dzielenia się chwilami w postaci zdjęć, materiałów wideo, instastory, czy nawet relacji live z innymi użytkownikami, którzy obserwują nasze konto. Nie da się ukryć, że wyścig po followersów na Instagramie stał się niezwykle zacięty. Im więcej bowiem obserwujących ma dane konto, tym może dotrzeć do większej liczby odbiorców, a tym samym rozpocząć zarabianie w social mediach. Niemniej jednak niektórzy uciekają się do podstępu i kupują fałszywych obserwujących, którzy po prostu nabijają licznik. Z tego też tytułu nie warto ufać wszystkiemu, co pokaże się nam na Instagramie. Niemniej jednak dlaczego aplikacja ta tak szybko wciąga? Otóż zwykle zamieszane w niej zdjęcia czy filmiki są wielokrotnie obrobione i przygotowane, a ludzie są tak skonstruowani, że widok pięknych pejzaży, smakowitego jedzenia, czy świetnie wyrzeźbionego ciała po prostu ich przyciąga. Co więcej, drugim aspektem jest nasza, ludzka ciekawość. Obserwując znajomych i przyjaciół z pewnością wielokrotnie sprawdzamy ich konta i zastanawiamy się co porabiają w danej chwili, a także gdzie się obecnie znajdują. Social media to swojego rodzaju błędne koło, w które wpadamy i ciężko się będzie nam z niego wydostać. Warto więc z czasem nabrać dystansu i odpowiedniego podejścia do tego wszystkiego, co prezentowane jest na łamach Instagrama. Niektórzy nawet decydują się na całkowite usunięcie konta, gdyż potrzeba zrobienia sobie przerwy jest niezwykle silna. Można śmiało powiedzieć, ze wybór ten wydaje się być jak najbardziej zrozumiały.

Jak usunąć konto na Instagramie?

Niekiedy decyzja o usunięciu konta na Instagramie wydaje się być jedyną, słuszną i rozsądną. Dzięki temu nie tylko możemy zrobić sobie przerwę od publikowanych tam materiałów, ale także zauważyć, że nijak mają się one do rzeczywistości, która nas otacza. Tak więc jak można usunąć konto na Instagramie? Otóż z pewnością nie jest to jedno ze skomplikowanych zadań. Oto krótka instrukcja krok po kroku:

  • po pierwsze przechodzimy do aplikacji Instagram, gdzie powinniśmy być automatycznie zalogowani na naszym koncie
  • kolejno należy wejść w ustawienia, których ikonka znajduje się w prawym górnym rogu
  • po zjechaniu na sam dół tej listy, pojawi się opcja, która umożliwia nam usunięcie konta
  • można wybrać opcję trwałego usunięcia konta lub czasowego jego wyciszenia
  • Instagram poprosi nas jeszcze o podanie hasła, by zweryfikować, że to rzeczywiście my chcemy usunąć konto

Gotowe, konto na Instagramie zostało usunięte, a my możemy cieszyć się powrotem do rzeczywistości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments