Inwentaryzacja powykonawcza budynku

Inwentaryzacja powykonawcza budynku

Warto przeczytać

Jakie dokumenty inwestor budowlany musi przedstawić w nadzorze budowlanym, po zakończeniu wszystkich prac? Zdecydowanie dziennik budowy oraz wszelkie protokoły odbiorów i sprawdzeń. Konieczna będzie jeszcze inwentaryzacja powykonawcza budynku, której celem jest m.in. naniesienie na mapę wszystkich dokonanych zmian, np. przyłączy. Jaki jest koszt i ile się czeka na taką inwentaryzację?

Inwentaryzacja powykonawcza budynku

Po zakończeniu wszystkich prac, inwestor musi jeszcze raz na budowę zaprosić geodetę. Konieczne tutaj są uprawnienia do przeprowadzenia inwentaryzacji powykonawczej. Takie uprawnienia posiadają np. geodeci z firmy Geo – Osnowa. Im szybciej umówisz się z geodetą, tym szybciej zamkniesz formalności. Urząd nadzoru budowlanego nie wyda bowiem odpowiedniego zezwolenia na użytkowanie obiektu, dopóki nie otrzyma:

  • oryginału dziennika budowy,
  • zaświadczenia kierownika budowy o wybudowaniu obiektu, zgodnie z przyjętym projektem,
  • zaświadczenia odbioru wszystkich przyłączy,
  • protokołów i świadectw, sporządzonych w trakcie budowy,
  • pomiarów od geodety, potwierdzających, że dom został wybudowany w oparciu o stworzony wcześniej projekt.

Wszystkie dokumenty inwestor skompletuje w trakcie prac budowlanych, jedynie powykonawcza inwentaryzacja geodezyjna musi zostać jeszcze opracowana. Dlatego na dokonanie pomiarów warto umówić termin, jeszcze w trakcie prac budowalnych, by geodeta mógł jak najwcześniej przystąpić do realizacji pomiarów.

Inwentaryzacja powykonawcza budynku ile trwa?

Między 1 a 8 tygodni może trwać wykonanie wszystkich pomiarów i przeniesienie ich na mapę powykonawczą. Wszystko zależy od:

  • lokalizacji działki,
  • wielkości obiektu,
  • ilości nanoszonych zmian,
  • ilości wykonanych pomiarów.

A inwentaryzacja powykonawcza budynku ile trwa, jeśli to firma Geo – Osnowa będzie ją przeprowadzać? Chętnie odpowiemy na to pytanie, po zapoznaniu się z wszystkimi szczegółami zlecenia. Nasza firma może wykonać dla Państwa także początkowe prace geodezyjne. Zlecając nam kompleksową obsługę, mają Państwo gwarancję niższej ceny i szybszych terminów realizacji.

Warto pamiętać, że to, co interesuje nadzór budowlany to geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza budynku i przyłączy instalacji zewnętrznych. Dlatego nasza firma zapewni inwentaryzację i obiektu i przyłączy. Najpierw jednak i tak konieczne jest sporządzenie mapy powykonawczej. To dopiero na jej podstawie można uzyskać np. protokół odbioru przyłącza wodociągowego. W przypadku przyłączy część pomiarów trzeba jednak przeprowadzić jeszcze przez zasypaniem urządzenia.

Ile kosztuje inwentaryzacja powykonawcza budynku?

Podobnie, jak w przypadku terminu realizacji, tak i w kwestii ceny trudno operować na konkretnych liczbach. Inwentaryzacja powykonawcza budynku może kosztować w granicach 500 – 800 złotych, jednakże już geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza budynku i przyłączy instalacji zewnętrznych wyniesie już między 1200 a 1500 złotych.

Cena jest zależna od wielu czynników, również między innymi od ilości odbieranych przyłączy. Nie warto więc właściwie analizować, ile kosztuje inwentaryzacja powykonawcza budynku bez przyłączy. Urząd nadzoru budowlanego i tak będzie oczekiwał pełnej inwentaryzacji. Warto więc od razu uzgodnić wszystkie szczegóły z geodetą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments