Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je przygotować? Bojowniki, ze względu na bliskie dobre ubarwienie, dosyć często wybierane są do upraw w codziennych zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które znajdujemy na własnych pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych warunków do jedzenia właściwej sytuacji i zdrowia.

Niezmiernie ważnym jest, by zapewnić im jako najnormalniejsze warunki do wzroście – dzięki temuż będziemy potrafili radować się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom dobre warunki do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niebezpieczne – chcą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i wpływają w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia nasila się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba ludzi stanowi silniejsza, akwarium powinno mieć co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w ścianach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było trwałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki też są stworzeniami, chodzącymi do grupy ryb labiryntowych, oraz więc znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu bezpośrednio z treści. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik pragnie istnieć doskonale zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Uważa więc i inną zaletę – chroni ryby przed zbyt wysokim skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto wpisać na kilka roślin, które będą traktowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub nowe czynniki podłoża, jak skały w ciemniejszym kolorze. Da nam toż cudowne warunki do analizie tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej jedynej formie.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments